Owijarki do palet – skuteczne rozwiązanie w magazynie

Maszyny do owijania palet folią stretch są łatwym, szybkim, wygodnym i wydajnym sposobem owijania palet gotowych do sieci przewoźników. Oferując bezpiecznie związany ładunek pod wodoszczelną warstwą folii, owijanie palet zapobiega przemieszczaniu się towarów podczas transportu, co może spowodować ich uszkodzenie. Mimo, że niektóre małe operacje owijają palety ręcznie, istnieje wiele korzyści z automatyzacji procesu, jak opisano poniżej.

Zmniejszone zużycie folii

Zautomatyzowanie procesu owijania palet za pomocą maszyn zwykle znacznie zmniejsza ilość zużywanej folii, a zatem może również zaoszczędzić na kosztach. Maszyny mogą wywierać większą siłę naciągu na folię do owijania palet niż osoba obsługująca ją ręcznie, zachowując przy tym jej integralność. Pozwala to na uzyskanie większej ilości owiniętych palet na każdej rolce folii stretch, którą wykorzystuje Twoja firma. Nasz asortyment folii stretch ma współczynnik rozciągania do 400% w porównaniu do standardowych folii do ręcznego owijania, który może być znacznie, znacznie mniejszy. Użycie znacznie mniejszej ilości folii stretch jest równoznaczne z oszczędnością kosztów, ponieważ będziesz musiał zakupić mniejszą ilość rolek.

Oszczędność pracy

Oszczędność kosztów można osiągnąć również w zakresie robocizny, ponieważ sprzęt może osiągnąć prędkość, która rywalizuje z wydajnością pracy kilku operatorów, co oznacza krótki zwrot z inwestycji. Dodatkowo, przy użyciu maszyny do owijania folią stretch zagwarantowana jest całkowita spójność w porównaniu z ręcznym owijaniem. Sprzęt zapewnia, że każda część palety jest owijana odpowiednio i równomiernie, unikając pominięcia obszarów palety lub użycia większej ilości folii niż jest to wymagane.

Zdrowie i bezpieczeństwo operatora

Zautomatyzowany sprzęt do owijania folią stretch może być korzystny nie tylko dla wydajności produkcji i marży zysku. Ręczne owijanie palet stwarza szereg zagrożeń dla operatorów, związanych z niebezpieczeństwem schylania się, podnoszenia, powtarzania ruchów oraz potknięć i poślizgnięć. Dzięki zamianie ciężkiego podnoszenia na naciśnięcie przycisku można uniknąć tych powszechnych pułapek związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Jak dbać o owijarki do palet?

Regularnie monitoruj i wymieniaj części maszyny, które ulegają zużyciu. W przypadku większości zgrzewarek oznacza to taśmę podstawową, taśmę teflonową i drut uszczelniający. W przypadku tuneli obkurczających jest to zazwyczaj smar, który zapewnia płynną pracę łańcuchów. Y

Stosuj folie wysokiej jakości. Zakup tańszych folii jest zawsze złudną oszczędnością, jeśli chodzi o uzyskanie jak najlepszych efektów pracy urządzeń do pakowania w folię termokurczliwą (i jakości opakowań). Stosowanie folii wysokiej jakości obniża koszty produkcji poprzez obniżenie temperatury w tunelu i skrócenie czasu zgrzewania, co przekłada się na większą wydajność produkcji. Jednakże wysokiej jakości folie ograniczają również gromadzenie się folii zatrzymanej wzdłuż szczęki/ostrza zgrzewającego, co nie tylko spowoduje słabe zgrzanie opakowań, ale również wpłynie na żywotność części. Ponadto, wysokiej jakości folie i owijarki do palet zazwyczaj wykorzystują technologię Ultra-Thin. Oznacza to zmniejszenie grubości w porównaniu z konwencjonalnymi foliami, bez poświęcania ich właściwości. Cieńsze folie mikronowe mogą być eksploatowane w niższych temperaturach, dzięki czemu z czasem znacznie zmniejszają nacisk wyjściowy na zgrzewarki i tunele obkurczające, a jednocześnie eliminują możliwość uszkodzeń spowodowanych przypalaniem lub powstawaniem pęcherzy.

Dbaj o czystość!

Kurz i zanieczyszczenia mogą negatywnie wpłynąć na wydajność maszyny, a także na wykończenie i jakość opakowań. Jeśli pakujesz żywność lub produkty farmaceutyczne, utrzymanie higienicznej linii pakującej jest jeszcze bardziej krytyczne z oczywistych powodów. Regularne wycieranie sprzętu nieścierną, czystą i suchą szmatką powinno wystarczyć. W szczególności szczęki zgrzewające naszych maszyn powinny być sprawdzane na koniec każdej zmiany, aby upewnić się, że nie ma w nich żadnych zanieczyszczeń.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.