Naprawa instalacji kanalizacyjnej.

Każdy, kto zetknął się chociaż raz z niedrożną lub przeciekającą instalacją kanalizacyjną, wie jak duży, jest to problem. Tego typu awarie zawsze przytrafiają się w złym momencie i zazwyczaj spędzają sen z powiek inwestorom bądź osobom odpowiedzialnym za techniczne utrzymanie budynków. Diagnostyka i naprawa tego typu usterek również nie należy do najłatwiejszych. 

Nowoczesne metody diagnostyki instalacji wod-kan

W dzisiejszych czasach na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia, która jest wykorzystywana do diagnostyki instalacji wodno-kanalizacyjnych. Tego typu usterki, są problematyczne, ponieważ w 99% przypadków nie mamy dostępu do instalacji i nie możemy zlokalizować awarii wzrokowo. Na rynku są profesjonalne firmy oferujące bezinwazyjną diagnostykę instalacji, wykorzystując monitoring przy pomocy kamer. Doświadczony operator jest w stanie zlokalizować miejsce awarii lub miejsc, w których instalacja została nie należycie wykonana, co może skutkować awariami w przyszłości. Co ciekawe tego typu monitoring można wykonywać zarówno w niewielkich instalacjach budynków, jak i w miejskich sieciach kanalizacyjnych. W każdym przypadku taki monitoring ma sens, ponieważ zawsze zapobieganie awarii jest tańsze niż naprawa i usuwanie jej skutków.

Udrażnianie rurociągów

Zapchana instalacja kanalizacja może być również naprawiona w sposób bezinwazyjny. Odtykanie i czyszczenie kanalizacji można przeprowadzić metodą mechaniczną lub ciśnieniową. W przypadku stwierdzenia problemów ze spływaniem nieczystości lub wydobywaniem się z niej nieprzyjemnych zapachów powinniśmy skontaktować się z wyspecjalizowaną firmą, która ma doświadczenie w tego typu awariach. Bardzo ważne jest, aby udrażnianie było przeprowadzone przez doświadczonych specjalistów, szczególnie w przypadku starszych instalacji, gdzie awarii mogą ulec inne elementy.

Renowacja instalacji kanalizacyjnych

 W przypadku wykonania monitoringu instalacji i stwierdzenia, że dalsza eksploatacja grozi poważnymi awariami, można zdecydować się na renowację kanalizacji. W tym przypadku również nie ma konieczności wykonywania pracochłonnej i kosztownej wymiany rurociągów. Wyspecjalizowane firmy, dokonują napraw i renowacji instalacji kilkoma metodami:

– nakładanie masy żywiczej wewnątrz rur;

– użycie rękawa renowacyjnego;

– naprawa kształtek kanalizacyjnych metodą pakero – kapelusza;

– naprawa małych pęknięć metodą pakero.

Jak widać, w przypadku awarii instalacji kanalizacyjnej nie jesteśmy skazani na mozolne rozkuwanie ścian i posadzek bądź odkopywanie rurociągów kanalizacyjnych i poszukiwanie miejsc usterki. Współczesna technologia jest pomocna zarówno w zakresie diagnostyki, jak i przeprowadzenia doraźnych i kompleksowych napraw.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.